Ogłoszenia duszpasterskie, 8 Niedziela Zwykła, 27.02.2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Otoczmy modlitwą wszystkich zmagających się z chorobą alkoholową. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową nasze głowy zostaną posypane popiołem na znak pokuty. Zapraszamy na Mszę św. w Sanktuarium o godz. 9.00 i 17.00. W Wąsoszy Msza św. o godz. 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00, w Błotnicy o godz. 10.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły oraz zupełna wstrzemięźliwość od alkoholu.
 3. Przepisy liturgiczne przypominają nam, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. Okres Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
 4. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 15.30.
 5. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie Niedziele Wielkiego Postu o godz. 11.00. Msza św. będzie już bez kazania.
 6. Za każdorazowy udział w Drodze Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 7. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.
 8. W piątek, 4 marca przypada uroczystość Św. Kazimierza – Patrona diecezji. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Kościoła lokalnego, Jego Pasterzy i wiernych. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 10. W pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 11. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na spowiedź wynagradzającą w Sanktuarium od godz. 16.30 podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w Wąsoszy od 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
 12. Chorych z posługą sakramentalną w tym dniu odwiedzimy od godz. 8.00 zachowując środki ostrożności.
 13. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
 14. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 15. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.