Ogłoszenia duszpasterskie, Boże Narodzenie, 25.12.2022 r.

1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Chrystusa trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech napełnia nas radością i pokojem w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość.
  2. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na KUL.
  3. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w przygotowaniu świątecznego wystroju naszej świątyni i uroczystą oprawę świąt. Dziękuję Panu Leszkowi i Piotrowi za obsadzenie choinek w Sanktuarium, starszym ministrantom i młodzieży za pomoc w dekoracji szopki, dziękuję za przygotowanie dekoracji i ozdób świątecznych naszym Parafiankom z Koła Gospodyń z Czarnej i Czarnieckiej Góry, z Koła Gospodyń z Koziej Woli, naszym Parafianom i Parafiankom z Janowa  za udekorowanie pozostałych choinek. Dziękuję Pani Monice Laskowskiej z kwiaciarni w Stąporkowie za dekoracje świąteczne. Mieszkańcom Wąsoszy i Duraczowa za udekorowanie szopek Bożonarodzeniowych i posprzątanie kaplic. Dziękuję Panu organiście, bratu Leszkowi i swoim współbraciom za posługę sakramentalną w ostatnich dniach. Bóg zapłać.
  4. W najbliższy piątek, 30 grudnia święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas. Zapraszamy na Msze św. o godz. 17.00.
  5. W sobotę, 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu, będziemy przepraszać za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Zostanie także przedstawione sprawozdanie            z działalności parafii za rok 2022.
  6. W Wąsoszy Msza św. na zakończenie roku o godz. 15.30.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Rozpocznijmy Nowy Rok z Maryją, prosząc o Jej orędownictwo. Będziemy modlić się także o pokój na świecie.
  8. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Stąporków za choinki na Boże Narodzenie.
  9. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po Nowym Roku, 2 stycznia. Szczegółowy program kolędy podamy w niedzielę, 1 stycznia.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  • wtorek – Święty Jan Apostoł, brat świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech Listów;
  • środa – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzeniu Zbawiciela;
  • piątek – Święta Rodzina – Jezus, Maryja i Józef.
  1. Na pełne nadziei święta Bożego Narodzenia życzymy naszym Parafianom oraz wszystkim dzielącym z nami radość świąt radości i pokoju płynących z betlejemskiego żłóbka Bożej Dzieciny i opieki Maryi oraz miłych spotkań w gronie najbliższych. Szczęść Boże