Ogłoszenia duszpasterskie, Boże Narodzenie, 25.12.2023 r.

1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Chrystusa trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech napełnia nas radością i pokojem w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość.
  2. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na KUL.
  3. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w przygotowaniu świątecznego wystroju naszej świątyni i uroczystą oprawę świąt. Dziękuję Panu Leszkowi i Piotrowi za obsadzenie choinek w Sanktuarium, Piotrowi i Hubertowi za pomoc w dekoracji szopki, dziękuję za ubranie choinek naszym Parafiankom z Koła Gospodyń z Czarnej, Czarnieckiej Góry i Parafiankom z Janowa. Dziękuję Pani Monice Laskowskiej z kwiaciarni w Stąporkowie za dekoracje świąteczne. Mieszkańcom Wąsoszy i Duraczowa za ubranie choinek i przygotowanie szopek Bożonarodzeniowych, za posprzątanie kaplic. Dziękuję Panu organiście, bratu Leszkowi i swoim współbraciom za posługę sakramentalną w ostatnich dniach. Bóg zapłać.
  4. W niedzielę, 31 grudnia święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas.
  5. To także ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu, będziemy przepraszać za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Zostanie także przedstawione sprawozdanie z działalności parafii za rok 2023.
  6. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po Nowym Roku, 2 stycznia. Szczegółowy program kolędy podamy w niedzielę, 31 grudnia.
  • wtorek – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów ustanowionych przez Apostołów, który „pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu” i który za swoją miłość i wierność Chrystusowi jako pierwszy oddał życie.
  • środa – św. Jan Apostoł i Ewangelista, autor czwartej Ewangelii, Apokalipsy i trzech listów, jedyny Apostoł, który umarł śmiercią naturalną.
  • czwartek – św. Młodziankowie, niewinne dzieci z Betlejem, zamordowane z rozkazu Heroda obawiającego się o swoją władzę i przywileje.
  1. Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, składamy życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego, opieki Matki Bożej oraz miłych spotkań w gronie najbliższych. Szczęść Boże.