Ogłoszenia duszpasterskie, I Niedziela Adwentu, 29.11.2020 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. To czas oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów, ale także czas naszego duchowego przygotowania na Boże Narodzenie.
  2. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, dzieci i młodzież na Msze św. roratnie o godz. 17.00. Na Mszę św. przynosimy osłonięte lampiony.
  3. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  4. Zapraszamy w I czwartek miesiąca na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  5. Spowiedź święta w pierwszy piątek w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od godz. 15.30, w Duraczowie od godz. 18.00. Chorych w tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00 z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.
  6. Przed samymi świętami, 21 grudnia od godz. 8.00 odwiedzimy tylko chorych, którzy zostaną nam zgłoszeni. Chorych prosimy zgłaszać telefonicznie lub w zakrystii. Księża z posługą sakramentalną zachowują wszelkie środki ostrożności w czasie wizyty.
  7. Dzisiaj po każdej Mszy św. święcimy opłatki na wigilijne stoły. Można je nabywać w zakrystii. Bardzo dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Bóg zapłać.
  8. W sobotę, 5 grudnia na godz. 10.00 zapraszamy do naszego Domu Rekolekcyjnego na Dzień Skupienia dla narzeczonych.
  9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po kolejnych Mszach nabożeństwo eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.
  10. W sobotę, 5 grudnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
  11. Świeca, która tworzy polską wigilię – to hasło tegorocznej XXVII akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce. Ponownie mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspieramy programy leczenia, programy opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Po wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole. Za świece składamy ofiarę: mała 5 zł, piramida i kula – 15 zł.
  12. W związku z ograniczeniami ilości osób w kościele i małą frekwencją nie będzie w tym roku rekolekcji adwentowych. Natomiast spowiedź adwentowa będzie rozciągnięta w czasie. Z sakramentu pokuty i pojednania można skorzystać w czasie każdej Mszy św. Dlatego prosimy, aby zaplanować ją wcześniej i nie odkładać na ostatnie dni przed świętami Bożego Narodzenia.
  • w poniedziałek, 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;
  • w czwartek, 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery, prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;
  • w piątek, 4 grudnia – św. Barbara, dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni w adwentowym przygotowaniu na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.