OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Bożego Miłosierdzia 28.04.2019 r.

1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za odmówienie Koronki możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: (sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego).
  2. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj po Mszach św. możemy złożyć ofiary do puszek na Caritas Diecezji Radomskiej, która wspiera swoimi działaniami osoby potrzebujące pomocy.
  3. Z ofiar zebranych na kwiaty do Bożego grobu zakupiliśmy kwiaty doniczkowe i cięte. Za pozostałe pieniądze z kwiatów został zakupiony nowy lichtarz mosiężny pod świecę maryjną.
  4. W tym tygodniu przypada I Piątek, I Czwartek i I Sobota Miesiąca.
  5. W I Czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy wyjątkowo w I Czwartek miesiąca od godz. 8.00.
  7. W I Sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
  8. Zapraszamy w I Sobotę Miesiąca na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. będzie różaniec wynagradzający.
  9. Od środy, 1 maja rozpoczynamy codziennie nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w Sanktuarium o godz. 16.30, w środy z racji Nowenny litanię będziemy śpiewać w czasie komunii św. podczas Mszy. W Wąsoszy o godz. 18.00. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
  10. W przyszłą niedzielę, 5 maja po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po kolejnych Mszach św. nabożeństwo eucharystyczne z racji I Niedzieli Miesiąca.
  11. W piątek, 3 maja obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Zapraszamy na Msze św. według porządku niedzielnego. Msza św. w Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45. Jest to także I Piątek Miesiąca. Spowiedź w Sanktuarium podczas każdej Mszy św. W Wąsoszy spowiedź w I czwartek o godz. 18.00. Ponieważ jest to uroczystość, w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska, dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,
  • 30 kwietnia – św. Wojciech, biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,
  • 2 maja – św. Atanazy, biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,
  • 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski,
  • 4 maja – św. Florian, Rzymianin, męczennik, patron strażaków.
  1. W dniu 18 maja organizujemy autokarową pielgrzymkę parafialną do Krakowa – Łagiewnik, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt 100 zł. Zapraszamy do zapisywania się. Informacje i zapisy u ks. proboszcza.
  2. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej Parafii życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.