Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Bożego Miłosierdzia, 7.04.2024 r.

1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za odmówienie Koronki możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Święty Jan Paweł II wypowiedział takie słowa w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście”. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia Caritas Diecezji Radomskiej.
  2. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez duchową adopcję. Tego dnia będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Na stoliku są wyłożone deklaracje przystąpienia do duchowej adopcji. Po wypełnieniu prosimy przynieść je do zakrystii. Zapraszamy na Msze św. w tym dniu w Sanktuarium o godz. 9.00 i 17.00. W Wąsoszy o godz. 15.30.
  3. Za tydzień zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
  4. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.