Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Chrystusa Króla, 24.11.2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  2. W najbliższą sobotę, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.
  3. Do soboty, 30 listopada zapraszamy codziennie o godz. 16.30 na różaniec połączony z wypominkami za zmarłych, w środę po Mszy św. O godz. 17.00 odprawiamy Mszę św. za zmarłych poleconych nam w wypominkach. W Wąsoszy wypominki i Msza św. w piątek o godz. 15.30.
  4. W przyszłą I Niedzielę Adwentu po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca, po kolejnych Mszach św. będzie nabożeństwo eucharystyczne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  5. Zwyczajem lat poprzednich od I Niedzieli Adwentu będą rozprowadzane w naszej parafii świece Caritas na stoły wigilijne. Za małe świece składamy ofiarę 5 zł., za duże 15 zł. Ofiary ze świec przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
  6. W pierwszą Niedzielę Adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je nabywać w zakrystii.
  7. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 30. XI. – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni, życzymy błogosławieństwa Chrystusa Króla Wszechświata i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.