Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Chrztu Pańskiego, 12.01.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pana Jezusa w Jordanie. W tym dniu wspominamy nasz własny chrzest i modlimy się za naszych bliskich, rodziców i chrzestnych, którzy nas do chrztu przynieśli, także kapłanów, którzy nas ochrzcili. Po kazaniu odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne.
  2. Dzisiaj po Mszach św. możemy złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy domu rekolekcyjnego. Dzieci otrzymają medaliki.
  4. Za tydzień zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  5. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:

Poniedziałek, 13.01.2020 r.

Czarniecka Góra – od Pensjonatu Zosieńka w dół – 1  ksiądz,

Poręba – 1 ksiądz,

Kozia Wola – przy szosie – 2 księży.

Wtorek, 14.01.2020 r.

Wąsosz Nowiny – 2 księży

Wąsosz Przymiarki – 1 ksiądz

Wąsosz Stara Wieś, Ostre Górki – 1 ksiądz

Środa,15.01.2020 r.

Wąsosz Zarowie – 3 księży

Czwartek, 16.01.2020 r.

Czarna – 2 księży od początkowych numerów do Sanktuarium

Czarna – 2 księży od cmentarza do Sanktuarium

Piątek, 17.01.2020 r.

Czarniecka Góra – Wille – 2 księży

Czarniecka Góra – blok – 2 księży

W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Jeśli kogoś pominęliśmy lub kogoś nie było w tym czasie w domu, a chciałby przyjąć jeszcze kapłana z kolędą, prosimy o zgłaszanie wizyty w zakrystii lub kancelarii parafialnej po Mszy św. wieczornej. Z kolędą do tych rodzin udamy się w sobotę, 18 stycznia o umówionej wcześniej porze. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas miło przyjmowali, dziękujemy także za wszystkie ofiary składane przy tej okazji na cele parafialne. Sprawozdanie z kolędy przedstawię w niedzielę, 26 stycznia w ramach ogłoszeń parafialnych.

1. W tym tygodniu patronuje nam:
    • 17.I. – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.