Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 14.04.2019 r.

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w Liturgii Wielkiego Tygodnia.
  2. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. To dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
  3. W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00 ulicami naszej parafii. Po Drodze Krzyżowej Liturgia Wielkiego Piątku. O godz. 22.00 zapraszamy na Gorzkie Żale połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły i absolutna abstynencja.
  4. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00. Wieczorną Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00. Na Liturgię przynosimy osłonięte świece.
  5. Do czuwania przy Grobie Pańskim zapraszamy jak co roku Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnej, Koziej Woli i Wąsoszy.
  6. W Wąsoszy Liturgia Wielkiego Czwartku o godz. 18.00, w Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 (od kapliczki w stronę kaplicy), a po niej Liturgia Wielkiego Piątku, w Wielką Sobotę Liturgia o godz. 19.00.
  7. Bardzo prosimy zgłaszać w zakrystii osoby chore i cierpiące, które odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek od godz. 8.00.
  8. Spowiedź święta w Sanktuarium w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. wieczornej oraz po Liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty. W czasie Liturgii Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi.
  9. W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja w Sanktuarium i w Wąsoszy o godz. 6.00.
  10. W Duraczowie Msze św. w Święta o godz. 9.45.
  11. Zapraszamy ministrantów przed Liturgią Triduum Paschalnego na próby Liturgii. W Wielki Czwartek o godz. 9.00, w Wielki Piątek o godz. 12.00 i w Wielką Sobotę o godz. 9.00. Obecność na zbiórkach jest obowiązkowa.
  12. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
  13. Została już zrobiona nowa tablica rozdzielcza prądu w Sanktuarium. Cały czas trwają prace związane z instalacją elektryczną w Sanktuarium. Bardzo dziękuję panu Sławkowi Kołodziejczykowi za pomoc i pracę.
  14. Dzisiaj po Mszach św. możemy złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
  15. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Grzybowa za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w wysokości 440 złotych, mieszkańcom Czarnej za ofiarę 400 zł., Koziej Woli Dużej za ofiarę 620 zł. Bóg zapłać.
  16. W środę, po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć chrzest w Niedzielę Wielkanocną na katechezę i podpisanie ksiąg chrzcielnych.
  17. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę:
      • Czarna – Sanktuarium: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00.
      • Grzybów Nowy: 9.30.
      • Kozia Wola Mała: 10.00
      • Kozia Wola Duża (Remiza): 10.30.
      • Kozia Wola – Kompleks Opiekuńczy u Stępniów – 10.45.
      • Duraczów: 11.30.
      • Błotnica Mała: 12.00.
      • Błotnica Duża: 12.15.
      • Wąsosz: 13.00.
      • Małachów: 13.30.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy głębokiego przeżycia świętego Triduum Paschalnego i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.