Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Palmowa, 24.03.2024 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, która rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego najważniejszym punktem będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do wspólnego przeżywania liturgii Wielkiego Tygodnia.
  2. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. To dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w ciszy potrwa do godz. 22.00.
  3. W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00 ulicami naszej parafii (jeśli pogoda na to pozwoli). Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku. O godz. 22.00 zapraszamy na Gorzkie Żale połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i absolutna abstynencja. Składane w tym dniu ofiary przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  4. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00. Wieczorną Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00. od poświęcenia ognia. Na Liturgię przynosimy osłonięte świece.
  5. Do czuwania przy Grobie Pańskim zapraszamy jak co roku Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnej, Koziej Woli i Wąsoszy.
  6. W Wąsoszy Liturgia Wielkiego Czwartku o godz. 18.00, w Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 (od kapliczki w stronę kaplicy), a po niej Liturgia Wielkiego Piątku, w Wielką Sobotę Liturgia o godz. 19.00.
  7. Spowiedź święta w Sanktuarium w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą św. wieczorną oraz po Liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty. W czasie Liturgii Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi.
  8. W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja z procesją w Sanktuarium i w Wąsoszy o godz. 6.00.
  9. W Duraczowie Msze św. w Święta o godz. 9.45.
  10. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
  11. W środę, po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców i chrzestnych tych dzieci, które mają przyjąć chrzest w Niedzielę Wielkanocną na katechezę i podpisanie ksiąg chrzcielnych.
  12. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej osoby chore i leżące w domach, które odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek od godz. 8.00.
  13. Dziękujemy mieszkańcom Błotnicy, Czarnieckiej Góry, Czarnej za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać.
  14. W kalendarzu liturgicznym 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy tego kalendarza wskazują na ogromną wielkość dni Wielkiego Tygodnia i oktawy paschalnej, zatem tę uroczystość będziemy obchodzili w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia.
  15. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę:
  • Czarna – Sanktuarium: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00.
  • Grzybów Nowy:  9.45.
  • Kozia Wola Mała: 10.15
  • Kozia Wola Duża (Remiza): 10.30.
  • Kozia Wola – Kompleks Opiekuńczy u Stępniów: 10.45.
  • Duraczów: 11.45.
  • Błotnica Mała: 12.00.
  • Błotnica Duża: 12.15.
  • Wąsosz: 13.00.
  • Małachów: 13.20.
  • Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy głębokiego przeżycia świętego Triduum Paschalnego i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.