Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Świętej Rodziny, 27.12.2020 r.

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2020 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i  mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się silne Bogiem.
  2. W czwartek, 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu, będziemy przepraszać za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Zostanie także przedstawione sprawozdanie z działalności parafii za rok 2020.W związku z zakazem przemieszczania się w tym dniu od godz. 19.00 do 6.00 nie będzie Apelu Maryjnego o godz. 21.00. Odśpiewamy go po zakończeniu nabożeństwa na zakończenie starego roku.
  3. W Wąsoszy Msza św. na zakończenie roku o godz. 15.30.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
  6. Pierwszy Piątek miesiąca w tym roku przypada w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Spowiedź święta podczas każdej Mszy świętej.
  7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek, 8 stycznia od godz. 8.00
  8. W piątek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z całym Kościołem będziemy modlili się o pokój na świecie. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
  10. W tym roku wizyta duszpasterska czyli kolęda w tradycyjnej formie nie może się odbyć. Jednak chcielibyśmy spotkać się z Wami na Eucharystii. Podczas Mszy św. będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi w Nowym Roku dla wszystkich mieszkańców naszej Parafii. Więcej informacji podamy w późniejszym terminie.

– w poniedziałek, 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

– w sobotę, 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, biskupi i doktorzy Kościoła.

1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask od Świętej Rodziny oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.