Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Świętej Rodziny, 29.12.2019 r.

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.
  2. We wtorek, 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu, będziemy przepraszać za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Zostanie także przedstawione sprawozdanie z działalności parafii za rok 2019.
  3. W Wąsoszy Msza św. na zakończenie roku o godz. 15.30.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  6. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na spowiedź do Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od godz. 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu od godz. 8.00
  7. W środę, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z całym Kościołem będziemy modlili się o pokój na świecie.
  8. W czwartek, 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli kolędę w naszej Parafii. Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.00.
  9. Ze względu na Pierwszy Piątek miesiąca w tym dniu nie ma kolędy.
  10. Z racji kolędy nie będzie Mszy św. w I sobotę w Błotnicy.                                                                                                                                                 Plan kolędy jest następujący:

Czwartek, 2 stycznia:

Duraczów – 2 księży od strony Mokrej,

Błotnica Nowa, mieszkania przy kopalni – 2 księży od mieszkań przy kopalni w stronę Błotnicy.

Sobota, 4 stycznia:

Błotnica Stara: 2 księży od początkowych numerów, 2 księży od końcowych numerów.

1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask od Świętej Rodziny oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.