Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Trójcy Świętej 16.06.2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy oddając chwałę Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych ojcach wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę św. Józefa dla żyjących, a dla tych, którzy już odeszli o dar życia wiecznego.
  3. W czwartek, 20 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godz. 11.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy naszych parafian:
  • I ołtarz – mieszkańcy Czarnieckiej Góry;
  • II ołtarz – mieszkańcy Czarnej (od kościoła do cmentarza);
  • III ołtarz – mieszkańcy Czarnej (w stronę Grzybowa) oraz mieszkańcy Grzybowa;
  • IV ołtarz – mieszkańcy Koziej Woli.
  1. Uroczystość Bożego Ciała w Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45.
  2. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Pielgrzymów, Gości, Strażaków z Czarnej, Koziej Woli, Wąsoszy, dzieci, Żywy Różaniec, Ministrantów, Odnowę w Duchu Świętym, Szkołę Maryi do wspólnego świętowania Bożego Ciała.
  3. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół naszego Sanktuarium ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. W oktawie Bożego Ciała nie będzie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą św. o godz. 16.30. W środę Nowenna do Matki Bożej Wychowawczyni o godz. 16.30.
  4. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • 17.VI. – św. Albert Chmielowski, zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21.VI. – św. Alojzy Gonzaga, zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
  1. Wszystkim naszym parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.