Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 2.06.2019 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów.
 2. Dzisiaj przeżywamy w naszej Ojczyźnie Święto Dziękczynienia. Tegoroczne obchody jednoczą nas w dziękczynieniu Opatrzności Bożej za dwóch wielkich pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To także dzień odpustu parafialnego. Zapraszamy na odpustową Mszę św. o godz. 11.00 i po niej na procesję eucharystyczną wokół naszego Sanktuarium. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Marek Tomulczuk SAC z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ożarowie Mazowieckim.
 4. Dzisiaj dzieci naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywają rocznicę I Komunii świętej. Dziękują Panu Bogu za dar Komunii świętej.
 5. W sobotę, 8 czerwca będziemy obchodzić Dzień Dziecka. Będziemy gościć w naszej parafii dzieci niepełnosprawne. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył J.E. ks. bp Adam Odzimek. Po Mszy św. będzie festyn rodzinny przygotowany przez dzieci, młodzież i nauczycieli Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze. Zapraszamy dzieci, młodzież, oraz naszych parafian i gości.
 6. Jutro, 3 czerwca na Mszy św. o godz. 17.00 przez posługę ks. biskupa Adama Odzimka młodzież naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania.
 7. Ze względu na sakrament bierzmowania Msza św. za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych zostanie odprawiona we wtorek, 4 czerwca o 17.00. W tym dniu także będziemy obchodzić imieniny brata Leszka. Podczas Mszy św. będziemy modlić się za solenizanta wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Wychowawczyni.
 8. Rozpoczęły się prace budowlane na cmentarzu nowym. Jest robiony nowy parkan. Na stan dzisiejszy ze zbiórek w drugą niedzielę miesiąca mamy 15.130 zł.
 9. Za tydzień będzie można złożyć ofiary do puszek na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy.
 10. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek i I piątek miesiąca.
 11. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 12. W I piątek miesiąca spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
 13. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu od godz. 8.00.
 14. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w Sanktuarium o godzinie 16.30 z wyjątkiem środy. W tym dniu litanię do Serca Pana Jezusa będziemy śpiewać w czasie Komunii św. na Mszy.
 15. W tym tygodniu patronują nam:
 • 3. VI. – św. Karol Lwanga, afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
 • 5. VI. – św. Bonifacy, pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
 • 8. VI. – św. Jadwiga, królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.
 1. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.