Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 2.06.2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów.
  2. Dzisiaj przeżywamy w naszej Ojczyźnie Święto Dziękczynienia. Tegoroczne obchody jednoczą nas w dziękczynieniu Opatrzności Bożej za dwóch wielkich pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To także dzień odpustu parafialnego. Zapraszamy na odpustową Mszę św. o godz. 11.00 i po niej na procesję eucharystyczną wokół naszego Sanktuarium. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Marek Tomulczuk SAC z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ożarowie Mazowieckim.
  4. Dzisiaj dzieci naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywają rocznicę I Komunii świętej. Dziękują Panu Bogu za dar Komunii świętej.
  5. W sobotę, 8 czerwca będziemy obchodzić Dzień Dziecka. Będziemy gościć w naszej parafii dzieci niepełnosprawne. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył J.E. ks. bp Adam Odzimek. Po Mszy św. będzie festyn rodzinny przygotowany przez dzieci, młodzież i nauczycieli Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze. Zapraszamy dzieci, młodzież, oraz naszych parafian i gości.
  6. Jutro, 3 czerwca na Mszy św. o godz. 17.00 przez posługę ks. biskupa Adama Odzimka młodzież naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania.
  7. Ze względu na sakrament bierzmowania Msza św. za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych zostanie odprawiona we wtorek, 4 czerwca o 17.00. W tym dniu także będziemy obchodzić imieniny brata Leszka. Podczas Mszy św. będziemy modlić się za solenizanta wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Wychowawczyni.
  8. Rozpoczęły się prace budowlane na cmentarzu nowym. Jest robiony nowy parkan. Na stan dzisiejszy ze zbiórek w drugą niedzielę miesiąca mamy 15.130 zł.
  9. Za tydzień będzie można złożyć ofiary do puszek na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy.
  10. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek i I piątek miesiąca.
  11. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  12. W I piątek miesiąca spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
  13. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu od godz. 8.00.
  14. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w Sanktuarium o godzinie 16.30 z wyjątkiem środy. W tym dniu litanię do Serca Pana Jezusa będziemy śpiewać w czasie Komunii św. na Mszy.
  • 3. VI. – św. Karol Lwanga, afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
  • 5. VI. – św. Bonifacy, pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
  • 8. VI. – św. Jadwiga, królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.
  1. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.