Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 5.06.2022 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy z procesją eucharystyczną wokół naszej świątyni. Witamy w naszej parafii ks. prof. Mariana Kowalczyka SAC, który dzisiaj głosi Słowo Boże.
 2. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych wypraszając dla zmarłych Boże Miłosierdzie.
 4. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła.
 5. W czwartek będziemy przeżywać Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. W sobotę Święto Poświęcenia kościoła katedralnego w Radomiu. Modlimy się za nasz kościół diecezjalny, Jego Pasterzy i wszystkich wiernych.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci naszej parafii będą przeżywać rocznicę przyjęcia I Komunii świętej. Otoczmy dzieci i rodziców naszą modlitwą. Zapraszamy dzieci i rodziców w czwartek na próbę o godz. 17.45, w piątek o godz. 15.45 zapraszamy dzieci na spowiedź.
 9. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie w sanktuarium o godz. 16.30, w środy Litanię śpiewany podczas Komunii świętej na Mszy o godz. 17.00.
 10. W najbliższą sobotę, 11 czerwca o godz. 10.00 zapraszamy narzeczonych, którzy planują w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński na Dzień Skupienia.
 11. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary na remont ogrodzenia na naszym parafialnym cmentarzu. Bardzo dziękujemy za każdą ofiarę. Bóg zapłać.
 12. W tym tygodniu patronują nam:
 • środa – Święta Jadwiga, królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;
 • sobota – Święty Barnaba, nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.
 1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.