Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 12.04.2020 r.

  1. Przez pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego Kościół obchodzi radosny Okres Wielkanocny. W tym roku tą radość przysłania nam czas z jakim przyszło się nam zmierzyć. Przez najbliższe osiem dni okresu wielkanocnego obchodzimy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie będzie czytany list rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  3. W Święto Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę, zawierzając naszą Ojczyznę, siebie, nasze rodziny i cały świat Bożemu Miłosierdziu. Do tego święta przygotowujemy się przez codzienną nowennę na Mszy św. o godz. 17.00, o którą prosił siostrę Faustynę sam Pan Jezus. Zachęcamy w ramach przygotowania do Święta Bożego Miłosierdzia do odmawiania tej modlitwy także w naszych domach.
  4. Bardzo dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego br. Leszkowi i Piotrowi ze służby liturgicznej, moim współbraciom za posługę w konfesjonale i przewodniczenie Liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję za wszystkie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Grzybowa Nowego za złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać.
  5. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odrodzenia się naszej wiary. Dziś ta chwila jest szczególna. Oby dała nam siłę w pokonywaniu trudności i pozwoliła z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech święta Zmartwychwstania Pańskiego będą czasem pokoju i zadumy, niech dadzą siłę, aby łatwiej pokonywać trudy obecnego czasu. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nas tą głęboką nadzieją wypływającą z pustego grobu na lepsze jutro. Matka Boża Wychowawczyni niech wyprasza nam to, o co Ją prosimy w tym wyjątkowym czasie Zmartwychwstania Jej Syna. Tego życzymy naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych Świąt Wielkanocnych.