Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 17.04.2022 r.

1. Przez pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego Kościół obchodzi radosny Okres Wielkanocny. Przez najbliższe osiem dni okresu wielkanocnego obchodzimy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Tradycyjnie będzie czytany list rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL.
  3. W Święto Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę, zawierzając naszą Ojczyznę, siebie, nasze rodziny i cały świat Bożemu Miłosierdziu. Do tego święta przygotowujemy się przez codzienną nowennę na Mszy św. o godz. 17.00, o którą prosił siostrę Faustynę sam Pan Jezus. Zachęcamy w ramach przygotowania do Święta Bożego Miłosierdzia do odmawiania tej modlitwy także w naszych domach. Taca z tego dnia tradycyjnie przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia Caritas.
  4. Bardzo dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego br. Leszkowi z młodzieżą, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Panu Tadeuszowi – organiście, moim współbraciom za posługę w konfesjonale i przewodniczenie Liturgii Triduum Paschalnego.
  5. Dziękuje Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnej, Koziej Woli i Wąsoszy za asystę liturgiczną.
  6. Dziękujemy za wszystkie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
  7. Dziękuję mieszkańcom Wąsoszy i Duraczowa za posprzątanie świątyni, przygotowanie Grobu Pańskiego i ołtarza adoracji. Bóg zapłać.
  8. W piątek, 22 kwietnia na Mszy św. o godz. 17.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę bp Henryka Tomasika. Otoczmy naszą młodzież w tym dniu szczególną modlitwą.
  9. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odrodzenia się naszej wiary. Niech zatem da nam siłę do pokonywania trudności i pozwoliła z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nas tą głęboką nadzieją wypływającą z pustego grobu na lepsze jutro. Matka Boża Wychowawczyni niech wyprasza nam to, o co Ją prosimy w tym wyjątkowym czasie Zmartwychwstania Jej Syna. Tego życzymy naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych Świąt Wielkanocnych.