Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 31.03.2024 r.

1. Przez pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego Kościół obchodzi radosny Okres Wielkanocny. Przez najbliższe osiem dni okresu wielkanocnego obchodzimy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Tradycyjnie będzie czytany List Rektora KUL. Taca w tym dniu przeznaczona jest na KUL. Na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wyjątkowo zmarłych wyczytamy pół godziny przed Mszą świętą.
  3. W Święto Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę, zawierzając naszą Ojczyznę, siebie, nasze rodziny i cały świat Bożemu Miłosierdziu. Do tego święta przygotowujemy się przez codzienną nowennę na Mszy św. o godz. 17.00, o którą prosił siostrę Faustynę sam Pan Jezus. Zachęcamy w ramach przygotowania do Święta Bożego Miłosierdzia do odmawiania tej modlitwy także w naszych domach. Taca z tego dnia tradycyjnie przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia Caritas.
  4. Bardzo dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego br. Leszkowi, Piotrowi i panu Leszkowi, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Panu Tadeuszowi – organiście, moim współbraciom za posługę w konfesjonale i przewodniczenie Liturgii Triduum Paschalnego.
  5. Dziękuje Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnej, Koziej Woli i Wąsoszy za asystę liturgiczną.
  6. Dziękuję mieszkańcom Wąsoszy i Duraczowa za posprzątanie kaplic, przygotowanie Grobu Pańskiego i ołtarza adoracji. Bóg zapłać.
  7. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
  8. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  9. W I piątek miesiąca zapraszamy na spowiedź wynagradzającą do Sanktuarium o godz. 16.30, Wąsoszy o godz. 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
  10. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
  11. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
  12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  13. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy” i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych rodzin: do naszych bliskich i do naszych domów. Życzmy sobie nawzajem radosnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.