Ogłoszenia duszpasterskie, Święto Przemienienia Pańskiego, 6.08.2023 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Chrystus odmieni nas wszystkich.
 2. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych wypraszając dla nich dar życia wiecznego.
 4. Dziękujemy naszym Parafiankom za upieczenie ciast na Dzień Chorych oraz za przygotowanie poczęstunku dla wszystkich pielgrzymów. Bóg zapłać.
 5. W sobotę, 12 sierpnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono po Mszy św. o godz. 17.00. W procesji fatimskiej wokół Sanktuarium odmówimy różaniec.
 7. Przed nami kolejna rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Wychowawczyni. Zapraszam do pomocy przy porządkach wokół polowego ołtarza w środę na godz. 10.00. Potrzebne będą narzędzia.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
 • wtorek – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów;
 • środa – święta Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein, dziewica i męczennica, współpatronka Europy;
 • czwartek – święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika;
 • piątek – św. Klara, dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
 1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.