Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 21.11.2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.
  2. Zwyczajem lat poprzednich od I Niedzieli Adwentu będą rozprowadzane w naszej parafii świece Caritas na stoły wigilijne. Za małe świece składamy ofiarę 10 zł., za duże 20 zł. Ofiary ze świec przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Po wigilii możemy zapalić je na grobach naszych bliskich.
  3. W pierwszą Niedzielę Adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je będzie nabywać w zakrystii.
  4. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  5. Codziennie modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach. O godz. 16.30 odmawiamy za nich różaniec, w środę po Mszy św. O godz. 17.00 polecamy ich Bożemu Miłosierdziu we Mszy św.
  6. Wypominki i Msza św. w Wąsoszy w piątek o godz. 15.30.
  7. W sanktuarium zakończyliśmy wymianę drzwi do dwóch zakrystii i na chór, zostały obsadzone marmurem, zostały wymienione schody do prezbiterium, uzupełnione ubytki kamienia w Sanktuarium, wyfugowana posadzka w prezbiterium i wyczyszczony ołtarz i ambonka. Całkowity koszt to 17.000 zł.
  • w poniedziałek – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
  • w środę – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni, życzymy błogosławieństwa Chrystusa Króla Wszechświata i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.