Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1.01.2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Rozpoczynamy Nowy Rok prosząc o orędownictwo Maryi. Modlimy się w łączności z całym Kościołem o pokój na świecie.
 2. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Za tydzień zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy Domu Rekolekcyjnego dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej. Dzieci otrzymają medaliki. Ze względy na ograniczenie miejsc w kaplicy, proszę, aby z dzieckiem przyszedł jeden rodzic.
 4. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych wypraszając dla zmarłych dar Bożego Miłosierdzia.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 6. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W piątek, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze św. według porządku niedzielnego. W Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznaczenie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
 8. To także I piątek miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy św.
 9. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę, 7 stycznia od godz. 8.00.
 10. Od poniedziałku, 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Celem kolędy jest błogosławieństwo rodziny, domu i odwiedziny duszpasterskie. W duchu wspólnej modlitwy wizyta ma umożliwić wzajemne poznanie się duszpasterzy i parafian, ich problemów i radości. Prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, na nim krzyż, zapalone świece, wodę święconą, Pismo święte.
 11. Program kolędy jest następujący:

Poniedziałek, 2.01.2023 r.

od godz. 9.00: Duraczów: 2 księży od Mokrej;

od godz. 11.00: Błotnica Nowa, mieszkania przy kopalni – 1 ksiądz od mieszkań przy kopalni w stronę Błotnicy.

Wtorek, 3.01.2023 r.

Błotnica Stara: od godz. 9.00: jedna strona – od strony sklepu – 2 księży.

Środa, 4.01.2023 r.

Błotnica Stara: od godz. 9.00: druga strona – od strony numerów nieparzystych – 2 księży.

Czwartek, 5.01.2023 r.

Janów: od godz. 9.00: 2 księży od strony lasu w kierunku torów;

                                   1 ksiądz od strony zalewu w kierunku torów.

 1. Ze względu na uroczystość Objawienia Pańskiego i odwiedziny chorych nie będzie kolędy w piątek i sobotę. Nie będzie także Mszy św. w I sobotę miesiąca w Błotnicy.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 3. W tym tygodniu patronują nam:
 • poniedziałek – św. Bazyli Wielki i św. Grzegorz z Najzanzu, biskupi żyjący w IV wieku i doktorzy Kościoła.
 1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa w Nowym Roku i opieki świętej Bożej Rodzicielki Maryi na każdy dzień Roku Pańskiego 2023. Szczęść Boże.