Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Trójcy Świętej, 12.06.2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci naszej parafii będą przeżywać rocznicę przyjęcia I Komunii świętej. Polecamy dzieci i rodziców naszej modlitwie.
 3. Jutro zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 17.00. Po Mszy św. będzie procesja fatimska wokół świątyni.
 4. W czwartek, 16 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godz. 11.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała i w czasie Oktawy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy naszych parafian:
 • I ołtarz – mieszkańcy Czarnieckiej Góry;
 • II ołtarz – mieszkańcy Czarnej (od kościoła do cmentarza);
 • III ołtarz – mieszkańcy Czarnej (w stronę Grzybowa) oraz mieszkańcy Grzybowa;
 • IV ołtarz – mieszkańcy Koziej Woli.
 1. Uroczystość Bożego Ciała w Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45.
 2. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Pielgrzymów, Gości, Strażaków z Czarnej, Koziej Woli, Wąsoszy, dzieci, Żywy Różaniec, Ministrantów, Odnowę w Duchu Świętym, Szkołę Maryi do wspólnego świętowania Bożego Ciała.
 3. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół naszego Sanktuarium ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa.
 4. W oktawie Bożego Ciała nie będzie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą św. o godz. 16.30. W środę Nowenna do Matki Bożej Wychowawczyni o godz. 16.30. Po zakończeniu oktawy Bożego Ciała wracamy do stałych godzin nabożeństwa czerwcowego o godz. 16.30.
 5. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Jako dar ołtarza od młodzieży bierzmowanej zakupiliśmy dwa ornaty. Dziękujemy młodzieży i rodzicom za ofiarę na ten cel.
 7. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiary na remont ogrodzenia na naszym cmentarzu. Bardzo dziękujemy za każdą ofiarę. Bóg zapłać.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
 • poniedziałek – Święty Antoni z Padwy, kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;
 • środa – Błogosławiony Michał Kozal, biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;
 • piątek – Święty Albert Chmielowski, zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.
 1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.