Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Trójcy Świętej, 4.06.2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej, w której Kościół wyznaje wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach.
 2. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych prosząc o Boże Miłosierdzie dla zmarłych.
 3. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci naszej parafii będą przeżywać rocznicę przyjęcia I Komunii świętej. Otoczmy dzieci i rodziców naszą modlitwą.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 16.30, w środy Litanię śpiewamy podczas Komunii św. na Mszy o godz. 17.00.
 5. W czwartek, 8 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godz. 11.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Sławomir Radulski SAC, wykładowca Pisma świętego i ojciec duchowny WSD w Ołtarzewie. Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała i w czasie Oktawy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy naszych parafian:
 • I ołtarz – mieszkańcy Czarnieckiej Góry;
 • II ołtarz – mieszkańcy Czarnej (od kościoła do cmentarza);
 • III ołtarz – mieszkańcy Czarnej (w stronę Grzybowa) oraz mieszkańcy Grzybowa;
 • IV ołtarz – mieszkańcy Koziej Woli.
 1. Uroczystość Bożego Ciała w Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45.
 2. Zapraszamy wszystkich Parafian, Pielgrzymów, Gości, Strażaków z Czarnej, Koziej Woli, Wąsoszy, dzieci, Żywy Różaniec, Ministrantów, Odnowę w Duchu Świętym, Szkołę Maryi do wspólnego świętowania Bożego Ciała.
 3. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół naszego Sanktuarium ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa.
 4. W oktawie Bożego Ciała nie będzie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą św. o godz. 16.30. W środę Nowenna do Matki Bożej Wychowawczyni o godz. 16.30. Po zakończeniu oktawy Bożego Ciała wracamy do stałych godzin nabożeństwa czerwcowego o godz. 16.30.
 5. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W najbliższą sobotę, 10 czerwca zapraszamy narzeczonych, którzy planują w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński na Dzień Skupienia. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Domu Rekolekcyjnym.
 7. W tym tygodniu patronuje nam:
 • poniedziałek – św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec;
 1. Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.