Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Trójcy Świętej, 7.06.2020 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.
  2. W czwartek, 11 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godz. 11.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy naszych parafian:
  • I ołtarz – mieszkańcy Czarnieckiej Góry;
  • II ołtarz – mieszkańcy Czarnej (od kościoła do cmentarza);
  • III ołtarz – mieszkańcy Czarnej (w stronę Grzybowa) oraz mieszkańcy Grzybowa;
  • IV ołtarz – mieszkańcy Koziej Woli.
  1. Uroczystość Bożego Ciała w Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45.
  2. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Pielgrzymów, Gości, Strażaków z Czarnej, Koziej Woli, Wąsoszy, dzieci, Żywy Różaniec, Ministrantów, Odnowę w Duchu Świętym, Szkołę Maryi do wspólnego świętowania Bożego Ciała.
  3. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół naszego Sanktuarium ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
  4. W oktawie Bożego Ciała nie będzie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą św. o godz. 16.30. W środę Nowenna do Matki Bożej Wychowawczyni o godz. 16.30. Po zakończeniu oktawy Bożego Ciała wracamy do stałych godzin nabożeństwa czerwcowego o godz. 16.30.
  5. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Sakrament bierzmowania w naszej parafii młodzież przyjmie 27.06.2020 r. podczas Mszy św. o godz. 17.00 przez posługę J. E. ks. biskupa Adama Odzimka. Najbliższe spotkanie organizacyjne młodzieży przygotowującej się do tego sakramentu wraz z rodzicami odbędzie się we wtorek, 9.06. o godz. 19.00 w sali konferencyjnej Domu Rekolekcyjnego.
  7. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  8. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Rozpoczniemy je różańcem fatimskim o godz. 16.30 przed figurą Matki Bożej Fatimskiej w kościele z racji oktawy Bożego Ciała i procesji eucharystycznej po Mszy św. Po Mszy w czasie procesji odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
  9. Za tydzień będziemy mogli złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę już dzisiaj serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  10. W sobotę, 13 czerwca zapraszamy narzeczonych i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na Dzień Skupienia. Rozpoczynamy o godz. 10.00 w naszym Domu Rekolekcyjnym.
  11. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
  12. Do Sanktuarium został zakupiony nowy tron pod monstrancję.
  • 8. VI. – św. Jadwiga, królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
  • 13. VI. – św. Antoni z Padwy, franciszkański prezbiter i doktor Kościoła.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.