Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 24.05.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To także dzień odpustu parafialnego. Zapraszamy na odpustową Mszę św. o godz. 11.00. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium. W związku z panującą sytuacją nie będzie procesji wokół kościoła. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. dr Grzegorz Kurp SAC – sekretarz i rzecznik prasowy Prowincji Chrystusa Króla w Warszawie.
  3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 17.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej ze wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do Sanktuarium o godz. 16.30, w środy litanię loretańską śpiewamy w czasie komunii św. podczas Mszy o godz. 17.00. W Wąsoszy codziennie o godz. 18.00.
  5. Do Sanktuarium zakupiliśmy nowe lichtarze i świece ołtarzowe, kapę maryjną, welon.
  • 26. V. – św. Filip Nereusz, wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
  • 29. V. – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.