Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Wszystkich Świętych, 1.11.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas.
  2. W związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy nie odbędzie się modlitwa różańcowa za zmarłych o godz. 13.00. Zapraszamy na różaniec za zmarłych do Sanktuarium o godz. 16.30.
  3. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.
  4. Przez cały listopad w Sanktuarium o godz. 16.30 będziemy odmawiać różaniec za bliskich nam zmarłych oraz za dobrodziejów i współpracowników Sanktuarium, w środy po Mszy św. o godz. 17.00.
  5. Za wszystkich zmarłych poleconych nam w wypominkach listopadowych będziemy odprawiać cały listopad Mszę świętą o godz. 17.00. W Wąsoszy Msza św. z wypominkami w piątki o godz. 15.30.
  6. Księga z intencjami Mszy św. w Sanktuarium na rok 2021 będzie dostępna od niedzieli, 8 listopada.
  7. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych, prosząc o dar miłosierdzia Bożego dla nich.
  8. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  9. Miejsca grobów na cmentarzu są ważne przez 20 lat. Przypominamy i prosimy o przedłużenie dzierżaw na kolejne lata. Można tego dokonać w kancelarii parafialnej codziennie po Mszy św. wieczornej.
  10. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
  11. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
  12. Spowiedź w I piątek w Sanktuarium o godz. 16.30 w czasie różańca, w Wąsoszy o godz. 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
  13. Chorych z posługą sakramentalną z zachowaniem wszelkich środków ostrożności odwiedzimy w tym dniu od godz. 8.00.
  14. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę św. do Błotnicy o godz. 10.00.
  15. Za tydzień będzie można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę już dzisiaj serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  16. W najbliższą niedzielę, 8 listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami.
  17. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 4. XI. – św. Karol Boromeusz, biskup, wielki reformator Kościoła.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.