Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 23.05.2021 r.

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy z procesją wokół naszej świątyni (zachowując stosowne odstępy od siebie).
 2. W środę, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie naszej wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 17.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej ze wszystkich matek – Maryi będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serce i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do Sanktuarium o godz. 16.30, w środy litanię loretańską śpiewamy podczas Komunii św. na Mszy. W Wąsoszy codziennie o godz. 18.00.
 4. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 dzieci naszej Parafii przyjmą I Komunię św. Otoczmy dzieci i rodziców naszą modlitwą. Przez cały tydzień na Mszy św. o godz. 17.00 dzieci będą przeżywać biały tydzień.
 5. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła.
 6. W czwartek będziemy przeżywać Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
 • w środę, 26 maja – św. Filip Nereusz, prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami;
 • w sobotę, 29 maja – św. Urszula Ledóchowska, dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.
 1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.