Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28.05.2023 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To także dzień odpustu parafialnego. Zapraszamy na Mszę św. odpustową o godz. 11.00. Po Mszy św. będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Sanktuarium. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie przeżywał jubileusz 60.-lecia kapłaństwa ks. Andrzej Teper. Zapraszamy wszystkich do wspólnego dziękczynienia za dar kapłaństwa ks. Andrzeja.
  2. Jutro, w poniedziałek, tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  3. W środę, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  4. Dzieci, które przystąpiły rok temu do I Komunii Świętej będą przeżywać rocznicę przystąpienia do tego sakramentu 11 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy rodziców na spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 15.30 do Domu Rekolekcyjnego.
  5. Do środy zapraszamy na nabożeństwa majowe w Sanktuarium o godz. 16.30, w środę z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni Litanię Loretańską zaśpiewamy podczas Komunii św. na Mszy św. o godz. 17.00.
  6. W Wąsoszy nabożeństwa majowe i Msza św. o godz. 18.00.
  7. W czwartek obchodzimy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
  8. W sobotę imieniny będzie obchodził brat Leszek. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w czasie której będziemy modlić się za Solenizanta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe o godz. 16.30, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. W środy w czasie Komunii świętej podczas Mszy św. Na nabożeństwie będziemy słuchali rozważań czerwcowych, Msza będzie już bez krótkiej homilii.
  10. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest wyrazem naszej wiary w wielkie miłosierdzie Boże.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  12. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
  13. W I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W tym dniu będziemy przeżywać święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
  14. W I piątek miesiąca chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
  15. Spowiedź wynagradzająca w Sanktuarium od godz. 16.30 w czasie nabożeństwa, w Wąsoszy od godz. 17.30, Duraczowie o godz. 18.00.
  16. W sobotę zapraszany na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. będzie różaniec wynagradzający przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  17. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
  18. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  19. Zapraszamy na rekolekcje ze Szkołą Maryi. Rozpoczęcie Mszą św. w piątek, 2 czerwca o godz. 17.00. Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym. Więcej informacji na plakacie przy wejściu do kościoła.
  • sobota – św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa.
  1. Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.