Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 31.05.2020 r.

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Zgodnie z nowymi wytycznymi obowiązującymi od wczoraj, po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy z procesją eucharystyczną wokół naszej świątyni (zachowując stosowne odstępy od siebie).
  2. Witamy w naszej parafii ks. Grzegorza Kurpa SAC – sekretarza, radcę prowincjalnego i rzecznika prasowego Prowincji Chrystusa Króla w Warszawie, który dzisiaj głosi u nas Słowo Boże. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.
  3. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych prosząc dla nich o Boże Miłosierdzie.
  4. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła.
  5. Jutro obchodzimy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
  6. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 16.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. W środy w czasie Komunii św. podczas Mszy o godz. 17.00 z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni.
  7. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy także kleryków naszego Stowarzyszenia i naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
  8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.
  9. W środę, 3 czerwca swoje imieniny obchodzi brat Leszek. Będziemy modlić się za Solenizanta na Mszy św. o godz. 17.00 i polecać brata Leszka opiece Matce Bożej Wychowawczyni.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  11. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
  12. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  13. W I piątek miesiąca spowiedź w Sanktuarium od godz. 16. 30, w Wąsoszy od 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
  14. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu od 8.00.
  15. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. będzie różaniec wynagradzający.
  16. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
  • 3. VI. – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
  • 5. VI. – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.