Ogłoszenia duszpasterskie, Wniebowstąpienie Pańskie, 21.05.2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów.
  2. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Polecamy dzieci i rodziców naszej modlitwie. Do piątku włącznie dzieci będą przeżywać na Mszy św. o godz. 17.00 Biały Tydzień.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To także dzień odpustu parafialnego. Zapraszamy na Mszę św. odpustową o godz. 11.00. Po Mszy św. będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Sanktuarium. Tego dnia na Mszy św. o godz. 11.00 będzie przeżywał jubileusz 60.-lecia kapłaństwa ks. Andrzej Teper. Zapraszamy wszystkich do wspólnego dziękczynienia za dar kapłaństwa ks. Andrzeja.
  4. Dzieci, które przystąpiły rok temu do I Komunii Świętej będą przeżywać rocznicę przystąpienia do tego sakramentu 11 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy rodziców na spotkanie organizacyjne w niedzielę, 28 maja o godz. 15.30 do Domu Rekolekcyjnego.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie w Sanktuarium o godz. 16.30, w środy z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni Litanię Loretańską śpiewamy podczas Komunii św. na Mszy św. o godz. 17.00.
  6. W Wąsoszy nabożeństwa majowe i Msza św. o godz. 18.00.
  7. Dziś zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  8. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię o godz. 17.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
  • środa – Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych – Ona po wniebowstąpieniu Chrystusa z Gronem Dwunastu i uczniów trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela.
  • piątek – św. Filip Nereusz, wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
  1. Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.