Ogłoszenia duszpasterskie, Wniebowstąpienie Pańskie, 29.06.2022 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów.
 2. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Polecamy dzieci i rodziców naszej modlitwie. Do piątku włącznie dzieci będą przeżywać na Mszy św. o godz. 17.00 Biały Tydzień.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To także dzień odpustu parafialnego. Zapraszamy na Mszę św. odpustową o godz. 11.00. Po Mszy św. będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Sanktuarium. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. prof. Marian Kowalczyk SAC.
 4. Do wtorku zapraszamy na nabożeństwa majowe w Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 18.00.
 5. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 6. W środę obchodzimy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 wszystkie dzieci z rodzicami, będziemy modlić się, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 7. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 16.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. W środy w czasie Komunii świętej podczas Mszy św.
 8. W piątek swoje imieniny będzie obchodził brat Leszek. Za solenizanta będziemy modlić się w czasie Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 10. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
 11. W I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 12. W I piątek miesiąca chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
 13. Spowiedź wynagradzająca w Sanktuarium od godz. 16.30 w czasie nabożeństwa, w Wąsoszy od godz. 15.30, Duraczowie o godz. 18.00.
 14. W sobotę zapraszany na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. będzie różaniec wynagradzający.
 15. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
 16. Wspólnota Oblubienica Ducha Świętego wraz z ks. Bogusławem zaprasza w najbliższą sobotę do Sanktuarium na czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rozpocznie się ono o godz. 18.30, a zakończy Apelem o godz. 21.00.
 17. W tym tygodniu patronują nam:
 • środa – Święty Justyn, apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;
 • piątek – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy, męczennicy z Ugandy w Afryce.
 1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.