Otwarcie Drzwi Miłosierdzia w Sanktuarium

Nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia został ogłoszony przez papieża Franciszka, by w ten sposób pozwolić każdemu doświadczyć miłosierdzia Boga Ojca poprzez czynną misję Kościoła. Najbardziej widocznym znakiem tej posługi duszpasterskiej  miało miejsce  otwarcie Drzwi Miłosierdzia. Drzwi te, podobne do Drzwi Świętych Bazylik papieskich w Rzymie, pozwolą dopełnić pielgrzymki jubileuszowej również i temu, kto nie może dotrzeć do Rzymu.

W Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej  uroczystości inaugurująca obchody Nadzwyczajnego Roku Świętego miała miejsce w  IV Niedzieli Adwentu. W niedzielę  20 grudnia o godz. 11.00 Bp. Piotr Turzyński  przewodniczył uroczystej Mszy św. podczas której otworzył Drzwi Miłosierdzia w Czarneckim Sanktuarium.

===> Zdjęcia