Powitanie Księdza Proboszcza

Z dniem 21 sierpnia 2017 r. swoją posługę Proboszcza w naszej parafii rozpoczął Ks. Sławomir Grochalak SAC.

Uroczyste liturgiczne wprowadzenie odbyło się 27 sierpnia w obecności Dziekana dekanatu czarneckiego – Ks. Kan. Bogusława Żyły. Ksiądz Dziekan odczytał zgromadzonym parafianom treść dekretu nominacyjnego Ks. Sławomira Grochalaka SAC proboszczem tutejszej parafii oraz skierował do niego cieple słowa, życząc owocnej posługi duszpasterskiej w nowo objętej parafii.

Po wprowadzeniu nowego Księdza Proboszcza miało miejsce wyznanie wiary, które przed wiernymi złożył Proboszcz:

Ja, Ksiądz Sławomir Grochalak SAC wiarą mocną wierzę we wszystkie  i poszczególne prawdy zawarte w Symbolu wiary i wyznaję je, a mianowicie:

Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem. Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał trzeciego dnia, jak oznajmia Pismo. I wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych, a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Oży­wiciela, który od Ojca i Syna pochodzi. Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę; który mówił przez Proroków.

Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów. I oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie. Amen.

Wierzę również mocno w to, co jest zawarte w słowie Bożym, spisanym lub przekazanym przez Tradycję, a co Kościół, jako objawione przez Boga, podaje do wierzenia, tak w Nauczaniu uroczystym, jak i w zwyczajnym Nauczaniu powszechnym.

Z przekonaniem przyjmuję i uznaję również wszystkie i poszczególne prawdy, które Kościół w sprawach wiary i moralności podaje w sposób ostateczny.

Przyjmuję nadto z religijnym posłuszeństwem woli i umysłu naukę głoszoną przez Papieża czy też przez Kolegium Biskupów sprawujących autentyczny Urząd Nauczycielski, także wtedy, gdy nie jest ona podawana z intencją definitywnego jej określenia.

Należy też podkreślić, że tego dnia przeżywaliśmy również powitanie nowego wikariusza ks. Stanisława Goliszka SAC oraz duszpasterza i misjonarza ks. Jana Kędziorę SAC.

Ksiądz Stanisław pracował przez ostatnie lata w pallotyńskiej parafii w Radomiu, a ksiądz Jan w Sekretariacie Misyjnym w Ząbkach.

W imieniu wspólnoty parafialnej, nowych Księży powitali wierni, życząc im pięknych chwil spędzonych w nowej parafii i doświadczania ciepła oraz życzliwości wśród swoich parafian. Nie obyło się też bez gromkich braw, którymi naszych kapłanów uhonorowali parafianie.

Niech Bóg umacnia Was swoim błogosławieństwem w pasterskiej posłudze w parafii,

a Matka Boża Czarnecka otacza swoją miłością.

===> Zdjęcia