Pożegnanie Księdza Proboszcza

„Dobry pasterz,

ukształtowany według serca Boga,

jest największym skarbem,

jaki Bóg może przydzielić parafii.”

św. Jan Maria Vianney

Wszystko w życiu ma swój początek i koniec…

Dzisiejsza niedziela (20 sierpnia) nie była zwykłą niedzielą. Była ostatnią wspólną niedzielą, podczas której na Mszach świętych Parafianie dziękowali swojemu Proboszczowi Księdzu Aleksandrowi Orzechowi i Duszpasterzowi, Księdzu Markowi Księżakowi za wieloletnią posługę w naszej parafii.

Wyrazem uznania dla pracy naszych Księży byli nie tylko licznie zgromadzeni wierni, ale także goście z innych parafii, pragnący uczestniczyć w Mszy Świętej, odprawionej pod przewodnictwem Księdza Proboszcza. Kiedy to na zakończenie nadszedł czas pożegnania nawa boczna wypełniła się tymi, którzy chcieli podziękować za niezwykłą posługę duszpasterską naszych Księzy. Wśród nich znalazła się młodzież oazowa, ministranci i służba dziewcząt, Pani Burmistrz, Odnowa w Duchu Świętym, szkoła Maryi, Dyrekcja Zespołu Szkół przy Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji.

Nie zabrakło też parafian, którzy w milczeniu podchodzili do Księdza Proboszcza i Księdza Marka, ponieważ wzruszenie  nie pozwalało mówić. Wszyscy chcieli podziękować Księżom za ich obecność.

Takimi słowami żegnali naszego Proboszcza i Wikariusza młodzież oazowa, ministranci i służba dziewcząt:

Czcigodny Księże Proboszczu!
Po latach Twojej pracy w tej parafii dziś przed Tobą staje młodzież oazowa, ministranci i służba dziewcząt. Nasuwają się nam słowa bpa Chrapka: „Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię”. Zwłaszcza ślady Twej pracy duszpasterskiej pozostaną w naszych sercach – dziś dziękujemy Ci za przeprowadzanie nas przez kolejne sakramenty, za wprowadzanie nas do służby Bogu i ludziom, za naukę cierpliwości, uśmiechu, życzliwości. Jesteśmy Ci wdzięczni za wspólną pracę, za wpajane zasady, za wszelką pomoc w naszych przedsięwzięciach, za to, że zawsze nas wspierałeś czynem, słowem i gestem. Dziękujemy, że nie pozwalałeś nam się poddawać w ciężkich chwilach, lecz motywowałeś do działania

Drogi księże Marku!
Tobie również jesteśmy wdzięczni za wieloletnie budowanie naszej wspólnoty. Jesteśmy wdzięczni, że Maryja zaprosiła akurat Ciebie do służby w tym szczególnym miejscu. Dałeś nam się poznać jako człowiek niezwykle skromny, ciepły i zawsze gotów spieszyć z pomocą i radą. Dziękujemy Ci za wszelką pomoc, za dobrą radę, za uśmiech i optymizm, którym nas obdarzałeś.

Dziś po wielu spędzonych latach musimy się pożegnać. Mamy w sercach nadzieję, że w nowych miejscach, do których Was teraz powołuje Pan Bóg, spotkacie nowych, wspaniałych ludzi. Niechaj plony kolejnych lat Waszej posługi duszpasterskiej będą stokrotne, a nasza Najlepsza Matka Maryja zawsze ma Was w swojej troskliwej opiece.
Szczęść Wam Boże!

Dziękując Księżom za  posługę duszpasterską, życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni na dalsze lata posługi kapłańskiej.

===> Zdjęcia