Wielkanoc – Rezurekcja

Trzeba, aby ludzkość pozwoliła się ogarnąć i przeniknąć Duchowi Świętemu, którego daje jej zmartwychwstały Chrystus. To Duch leczy rany serca, obala mury odgradzające nas od Boga i od siebie nawzajem, pozwala znów cieszyć się miłością Ojca i zarazem braterską jednością.

Miłosierdzie objawia się jako dowartościowywanie, jako podnoszenie w górę, jako wydobywanie dobra spod wszelkich nawarstwień zła, które jest w świecie i w człowieku.
– Św. Jan Paweł II

Msza Święta Rezurekcyjna rozpoczęła się procesją z grobu Pańskiego, wraz z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Po wejściu do kościoła adorowaliśmy Jezusa, po czym rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Proboszcza – Aleksandra Orzecha SAC. Uwagę i skupienie modlitewne pobudzały żywiołowo śpiewane pieśni Wielkanocne. W ogłoszeniach Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Świętego Triuduum Paschalnego.

REZUREKCJA - 27.03.2016