Z ŻYCIA PARAFII: 1 czerwca 2024

Ogłoszenia duszpasterskie, 9 Niedziela Zwykła, 2.06.2024 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci naszej parafii będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Polecamy dzieci i rodziców naszej modlitwie.
  2. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. Jutro będzie obchodził imieniny br. Leszek. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w czasie której będziemy modlić się za Solenizanta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych wypraszając Boże Miłosierdzie.
  5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek i I piątek miesiąca.
  6. W I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  7. W I piątek miesiąca chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9.00.
  8. Spowiedź wynagradzająca w sanktuarium od godz. 16.30, w czasie nabożeństwa czerwcowego, w Wąsoszy od godz. 17.30, Duraczowie od godz. 18.00. W tym dniu przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  10. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Do czwartku w oktawie Bożego Ciała będą one podczas procesji eucharystycznej po Mszy św. o godz. 17.00. Po zakończeniu oktawy, od piątku nabożeństwa czerwcowe o godz. 16.30.
  11. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w Wąsoszy w czwartek o godz. 18.00. Na zakończenie oktawy na Mszy św. o godz. 17.00 będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
  12. Bardzo dziękuję naszym Parafianom za przygotowanie tegorocznych ołtarzy na Boże Ciało i wspólne wyznanie naszej wiary w realną obecność Chrystusa Eucharystycznego. Dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, ministrantom, Strażakom z Czarnej, Koziej Woli i Wąsoszy, członkiniom Żywego Różańca, paniom niosącym feretron, panu Tadeuszowi – organiście, moim współbraciom, panu Andrzejowi Jedynakowi za ofiarowanie chlebków. Nikogo nie chcę pominąć, dlatego wszystkim dziękuję za obecność i wspólną modlitwę. Bóg zapłać.
  13. Zostały zakończone prace remontowe w sanktuarium. Została pomalowana część sufitu, wejście i kruchta w kościele, odgrzybione i pomalowane dwie zakrystie. Dziękujemy za ofiary na ten cel.
  14. Za tydzień po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka na rzecz stypendium dla dzieci z ubogich rodzin. Zbiórka nadzorowana jest przez Fundację Świętego Mikołaja oraz II L.O. w Końskich. Za każdą ofiarę dziękujemy.
  • poniedziałek – św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy;
  • środa – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej;
  • sobota – św. Jadwiga, królowa Polski.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.