Ogłoszenia duszpasterskie 21 Niedziela Zwykła 25.08.2019 r.

1. Przed nami 20 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Wychowawczyni i 100 rocznica erygowania naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Druhów – Strażaków z Koziej Woli, Wąsoszy, Czarnej, Gości i Pielgrzymów na wspólne świętowanie 7 września. Rozpocznie się ono o godz. 12.00 uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem J.E. ks. Bp Henryka Tomasika – Ordynariusza Diecezji Radomskiej, z udziałem władz Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – ks. Prowincjała Zenona Hanasa SAC wraz z Zarządem Prowincjalnym i przybyłych kapłanów. Po uroczystości zapraszamy wszystkich na program artystyczny i degustację potraw regionalnych przygotowanych przez naszych parafian.
  2. Dzisiaj odprawiamy po raz ostatni Mszę św. o godz. 20.15.
  3. W poniedziałek, 26 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy do Sanktuarium na Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. W Wąsoszy Msza św. odpustowa połączona z dożynkami o godz. 18.00. Prosimy mieszkańców Wąsoszy i Małachowa o przygotowanie wieńców dożynkowych.
  4. W Duraczowie Msza św. w tym dniu o godz. 19.00.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca, po kolejnych Mszach św. będzie nabożeństwo eucharystyczne z racji I Niedzieli Miesiąca.
  6. W przyszłą niedzielę, 1 września będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitwą otoczmy tych, którzy zginęli w czasie wojny w obronie Ojczyzny i wszystkich pomordowanych.
  • 26.VIII. – Matka Boża Częstochowska,
  • 27.VIII. – św. Monika, matka i orędowniczka nawrócenia św. Augustyna, patronka matek i wdów,
  • 28.VIII. – św. Augustyn, biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski,
  • 29VIII. – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci.
  1. Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.