Ogłoszenia duszpasterskie, 30 Niedziela Zwykła, 27.10.2019 r.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.
 2. W piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Nie obowiązuje nas z racji uroczystości wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane według niedzielnego porządku. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyjdziemy z procesją z Sanktuarium na nasze parafialne cmentarze. W czasie procesji na cmentarz będziemy odmawiać różaniec za zmarłych, po jego zakończeniu zostanie odprawiona Msza św. o godz. 13.00. W tym dniu nie będzie różańca za zmarłych o godz. 16.30. Odmówimy go w czasie procesji na cmentarz. Po Mszy na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia nowych pomników. Prosimy zgłaszać jeśli ktoś ma takie życzenie.
 3. Msza św. w Wąsoszy w tym dniu o godz. 8.00, a w Duraczowie o godz. 9.45. Jest to także I piątek miesiąca. Spowiedź święta podczas każdej Mszy św. Spowiedź w Wąsoszy będzie w czwartek o 15.30.
 4. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w czwartek od godz. 8.00.
 5. W sobotę, 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Msza św. w Wąsoszy o godz. 9.45, w Duraczowie o godz. 9.45. Msza św. w Błotnicy zostanie odprawiona w sobotę, 9 listopada o godz. 10.00.
 6. Pamiętajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 7. Przez cały listopad o godz. 16.30 w Sanktuarium odmawiać będziemy różaniec za zmarłych poleconych nam w wypominkach listopadowych. W środę różaniec po Mszy świętej o godz. 17.00. W ich intencji sprawowana będzie przez cały miesiąc Msza św. o godz. 17.00. W Wąsoszy Msza św. z wypominkami w piątki o godz. 15.30.
 8. Miejsca grobów na cmentarzu są ważne przez 20 lat. Przypominamy i prosimy o przedłużenie dzierżaw na kolejne lata. Można tego dokonać w kancelarii parafialnej codziennie po Mszy św. wieczornej. Prosimy także o porządki na grobach i wokół nich.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic różańca świętego.
 10. W poniedziałek w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. To także dzień imienin ks. Tadeusza i Pana Tadeusza – naszego organisty. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w czasie której będziemy modlić się w intencji Solenizantów.
 11. Księga z intencjami Mszy św. w Sanktuarium na rok 2020 będzie dostępna od niedzieli, 3 listopada.
 12. W tym tygodniu patronują nam:
 • 28. X. – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
 • 1. XI. – wszyscy święci Pańscy.
 1. W uroczystość Wszystkich Świętych przed naszymi cmentarzami odbędzie się kwesta do puszek na remont i zakup wyrobów medycznych do Hospicjum w Rudzie Białaczowskiej. Będą kwestować wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych ze Stąporkowa wraz z opiekunami.
 2. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki  Bożej Wychowawczyni, a tym, którzy udają się na groby swoich bliskich życzymy szczęśliwej podróży. Przed podróżą pamiętajmy o modlitwie do Anioła Stróża i poleceniu siebie św. Krzysztofowi i Matce Bożej.