Ogłoszenia duszpasterskie, 4 Niedziela Adwentu, 20.12.2020 r.

 1. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
 2. Na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy w ubiegłą niedzielę złożyliśmy 1030 zł. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
 3. Jutro od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Kapłani zachowują wszelkie środki ostrożności w czasie wizyty.
 4. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Stąporków za choinki na Boże Narodzenie.
 5. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu dekoracji i ubierania choinek w Sanktuarium jutro, w poniedziałek na godz. 18.00.
 6. Zapraszamy na Roraty do Sanktuarium codziennie o godz. 17.00, a w wigilię o godz. 8.00. W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i Apelu Maryjnego o godz. 21.00.
 7. Spowiedź święta w Sanktuarium podczas Mszy św. i Apelu Maryjnego o 21.00.
 8. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na świętowanie Bożego Narodzenia. W Wigilię Pasterka w Sanktuarium o godz. 00. W tym roku ze zrozumiałych względów nie będziemy łamać się opłatkiem na zakończenie Mszy św. W Wąsoszy Pasterka o godz. 23.00, w Duraczowie o godz. 22.00, w Błotnicy o godz. 21.00.
 9. W czasie Pasterki będzie można także skorzystać z kaplicy obok Sanktuarium.
 10. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.
 11. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 12. W Boże Narodzenie i drugi dzień Świąt zapraszamy na Msze św. według porządku niedzielnego.
 13. Taca z drugiego dnia Świąt tradycyjnie przeznaczona jest na KUL.
 14. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 15. W tym tygodniu patronuje nam:
 • w sobotę, 26 grudnia – św. Szczepan, pierwszy męczennik, jeden z siedmiu diakonów wybranych przez apostołów.
 1. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy pięknych chwil przy wigilijnym stole i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.