Z ŻYCIA PARAFII: 15 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie, 3 Niedziela Adwentu, 15.12.2019 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Ks. Bogusław, ojciec duchowny naszego dekanatu przez kolejne dni będzie przygotowywał nas na czas Bożego Narodzenia. Niech naszą wdzięcznością za głoszone Słowo Boże będą ofiary składane na tacę w poniedziałek i wtorek.
  2. Plan rekolekcji jest następujący:

Mszę święte z nauką ogólną:

Niedziela:

Msze św. z nauką ogólną:

8.30; 11.00; 17.00 – w Sanktuarium.

Wąsosz – godz. 9.45;

Duraczów – godz. 9.45.

Poniedziałek, wtorek:

Msze św. z nauką ogólną:

Sanktuarium: godz. 11.00 i 17.00.

Wąsosz: godz. 15.30.

Duraczów: godz. 18.00.

Spowiedź święta: poniedziałek – 16.12.2019 r.

Sanktuarium: od godz. 10.30 – 11.15 i 16.30 – 17.30.

Wąsosz: od godz. 15.00, Msza św. – godz. 15.30.

Duraczów: od godz. 17.30, Msza św. – godz. 18.00.

W poniedziałek: w Błotnicy: spowiedź o godz. 11.30 i Msza św. o godz. 12.00.

1. Zachęcamy do nabywania świec Caritasu. Zapalona świeca na naszym stole podczas wigilii będzie wyrazem naszej pamięci o dzieciach i młodzieży z ubogich rodzin. Po wigilii możemy je zapalić na grobach naszych bliskich jako wyraz naszej pamięci i łączności z naszymi bliskimi zmarłymi i dopełnienie pustego miejsca przy stole.
  2. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas.
  3. Za tydzień zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
  4. Bardzo prosimy zgłaszać chorych do których kapłan uda się przed świętami z posługą sakramentalną. Osoby zgłoszone odwiedzimy w piątek, 20 grudnia od godz. 8.00.
  5. Zapraszamy rodziców i chrzestnych na katechezę i podpisanie ksiąg chrzcielnych przed chrztem dzieci, które mają otrzymać ten sakrament w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 21 grudnia po Mszy św. wieczornej w kancelarii parafialnej.
  6. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy owocnego przeżycia czasu rekolekcji i opieki Matki Bożej Wychowawczyni, która nam przewodzi na drogach Adwentu. Szczęść Boże.