Ogłoszenia duszpasterskie, 5 Niedziela Zwykła, 5.02.2023 r.

1. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych.
  3. W sobotę, 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 z udzieleniem sakramentu chorych. Zadbajmy o to, aby nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy świętej. W sakramencie chorych wzywamy Bożej pomocy, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Sakrament ten można przyjąć wielokrotnie. Mylnie nazywa się go ostatnim namaszczeniem, udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, chorym czy cierpiącym, ale także ludziom w podeszłym wieku, którzy czują, że opuszczają ich siły oraz osobom przed operacją, jeśli choroba zagraża życiu.
  4. Osoba przyjmująca sakrament chorych powinna być w stanie łaski uświęcającej – a więc powinna być wewnętrznie przygotowana, przez przystąpienie do sakramentu pokuty. Sakrament ten udziela łaski Ducha Świętego, która pomaga człowiekowi iść ku zbawieniu: umacnia ufność, uwalnia od trwogi śmierci, od lęku – ale także wzmacnia siły przeciwko pokusom szatana. Może także przywrócić człowiekowi zdrowie, jeżeli taka jest wola Boża, jeżeli jest to pożyteczne dla zbawienia jego duszy.
  • poniedziałek – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, którzy zginęli za wiarę w Chrystusa w XVI wieku;
  • piątek – św. Scholastyka, dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Bogu.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.