Ogłoszenia duszpasterskie, 12 Niedziela Zwykła, 25.06.2023 r.

 1. W czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, w Wąsoszy o godz. 18.00. Tradycyjnie taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne prowadzone przez Stolicę Apostolską.
 2. W piątek kończymy nabożeństwa czerwcowe. Lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.
 3. Od pierwszej niedzieli lipca do ostatniej niedzieli sierpnia zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 20.15, która zakończy się Apelem Maryjnym.
 4. W niedzielę, 2 lipca obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Wychowawczyni i tytułu kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Pielgrzymów, a szczególnie dzieci oraz mamy oczekujące na narodzenie dziecka na Mszę św. o godz. 17.00. Podczas Mszy św. wszystkie dzieci i mamy oczekujące potomstwa zostaną zawierzone uroczystym aktem opiece Matki Bożej Wychowawczyni.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 6. W tym tygodniu będziemy obchodzić I sobotę miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Serca Maryi. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. odmówimy różaniec wynagradzający przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 7. Msza św. w Błotnicy w sobotę o godz. 10.00.
 8. Z racji urlopów księży i wakacji spowiedź święta będzie przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna czynna codziennie po wieczornej Mszy św.
 9. Jako dar ołtarza od tegorocznych dzieci komunijnych zostały zakupione do Sanktuarium dwa eucharystyczne ornaty. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci za złożoną na ten cel ofiarę.
 10. W tym tygodniu patronuje nam:
 • środa – św. Ireneusz, biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, Ojciec i doktor Kościoła.
 1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.