Ogłoszenia duszpasterskie, 16 Niedziela Zwykła, 23.07.2023 r.

  1. W sobotę, 5 sierpnia będziemy obchodzić w Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tę uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec za chorych. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Opata z Wąchocka o. Eugeniusza Augustyna OCis. Podczas Mszy św. Ojciec Opat zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw i możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.
  2. We wtorek przypada wspomnienie św. Krzysztofa. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych zagrożeniach. Będziemy modlić się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do poświęcenia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Po Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy samochody i inne pojazdy. Także w niedzielę, 30 lipca po każdej Mszy św. będziemy błogosławić i święcić wszystkie pojazdy.
  3. W tym tygodniu patronują nam:
  • poniedziałek – św. Kinga, córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku;
  • wtorek – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;
  • środa – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;
  • sobota – Święta Marta, Maria i Łazarz, przyjaciele Pana Jezusa z Betanii.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.