Ogłoszenia duszpasterskie, 19 Niedziela Zwykła, 13.08.2023 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
  2. We wtorek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Bartosz Olszewski SAC na co dzień posługujący w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ożarowie Mazowieckim. Zapraszamy na Msze św. wg porządku niedzielnego o godz. 8.30, 11.00, 17.00 i 20.15. W Wąsoszy i Duraczowie Msza św. o godz. 9.45. Jest to uroczystość w której mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W Polsce uroczystość ta jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na Msze św. przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione i poświęcone.
  3. W uroczystość wpisany jest Cud nad Wisłą z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski naszą Ojczyznę.
  4. Za tydzień będzie można złożyć ofiary na tacę przeznaczone na remont dachu na Sanktuarium.
  5. Mocą dekretu Księdza Prowincjała Waldemara Pawlika SAC z dniem 25 sierpnia br. nastąpią zmiany personalne w naszej Parafii. Ks. Bogusław Bogdan SAC został przeniesiony do domu pallotyńskiego w Lublinie, na jego miejsce przychodzi Władysław Gajur SAC, duszpasterz ze wspólnoty w Zakopanem. Pożegnanie ks. Bogusława  będzie w niedzielę, 20 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00, powitanie w naszej wspólnocie ks. Władysława nastąpi 3 września na Mszy św. o godz. 11.00. Ks. Bogusławowi bardzo dziękujemy za dotychczasową posługę w naszej parafii i życzymy owocnej pracy w lubelskiej wspólnocie. Polecamy obu kapłanów modlitwie naszych Parafian życząc im opieki Matki Bożej Czarneckiej i wstawiennictwa naszego Ojca Założyciela św. Wincentego Pallottiego.
  6. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy porządkowali teren wokół ołtarza polowego, za pomoc w zakupie kwiatów i obsadzenie tych kwiatów. Bóg zapłać.
  • poniedziałek – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia;
  • czwartek – św. Jacek Odrowąż, prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.