Ogłoszenia duszpasterskie, 27 Niedziela Zwykła, 3.10.2021 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie do Sanktuarium o godz. 16.30. Wyjątkiem będzie środa z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni. W tym dniu różaniec będzie po Mszy św. Nabożeństwa różańcowe w Wąsoszy będą o godz. 15.30.
  2. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. 7 października będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy wszystkie Koła Żywego Różańca, Parafian i Pielgrzymów na uroczystą Mszę św. o godz. 16.00. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Grzegorz Suchodolski SAC. Po Mszy św. będzie procesja różańcowa wokół Sanktuarium. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
  4. Za tydzień zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00. Dzieci otrzymają różańce.
  5. W przyszłą niedzielę po raz 21. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Widocznym znakiem naszej pomocy uzdolnionej młodzieży pochodzącej z mniej zamożnych rodzin będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Także nasza parafia włącza się w tą akcję. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.
  6. Ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy będziemy mogli złożyć w kolejną niedzielę, 17 października.
  7. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych polecając ich Bożemu miłosierdziu.
  8. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, we wtorek, 5 października po Mszy św. o godz. 17.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  9. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  10. Jako dar ołtarza od dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej zakupiliśmy do Sanktuarium alby dla księży i biskupa oraz nową podstawę pod mszał na ołtarzu. Dziękujemy za ofiary złożone na ten cel. Bóg zapłać.
  • w poniedziałek – św. Franciszek z Asyżu, diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
  • we wtorek – św. Faustyna Kowalska, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;
  • w czwartek – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.