Ogłoszenia duszpasterskie, 28 Niedziela Zwykła, 15.10.2023 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30. Wyjątkiem jest środa z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni. W tym dniu różaniec odmawiamy po Mszy św.
  2. Msza św. w Wąsoszy o godz. 15.30.
  3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remont dachu na Sanktuarium. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
  4. Dzisiaj w kościele przeżywamy 23. Dzień Papieski. Po Mszach św. można złożyć ofiary na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów. W imieniu wszystkich stypendystów dziękujemy za każdą ofiarę i wsparcie tej inicjatywy.
  5. Jutro przypada 45. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.
  6. Przez cały listopad w Sanktuarium o godz. 16.30 będziemy odmawiać różaniec za bliskich nam zmarłych oraz za dobrodziejów i współpracowników Sanktuarium, w środy po Mszy św. o godz. 17.00.
  7. Za wszystkich zmarłych poleconych nam w wypominkach listopadowych będziemy odprawiać cały listopad Mszę świętą o godz. 17.00. Na ławkach kościoła wyłożone są kartki na wypominki listopadowe i roczne. Za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych modlimy się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca ofiarując za nich Mszę św. o godz. 17.00. Prosimy o wpisywanie imion bliskich zmarłych. Wypisane wypominki listopadowe i roczne składamy w zakrystii. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie, aby uniknąć pomyłek. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy wpisywać zawsze w pierwszym przypadku – mianowniku.
  8. Księga z intencjami Mszy św. w Sanktuarium na rok 2024 będzie dostępna od piątku, 3 listopada.
  9. W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2024 r. z Fundacji Bp. Jana Chrapka. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dzieła charytatywne naszej diecezji. Koszt 10 zł.
  • poniedziałek – św. Jadwiga Śląska, żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia;
  • wtorek – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii; w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła;
  • środa – św. Łukasz Ewangelista, autor jednej z czterech Ewangelii i Dziejów Apostolskich; według tradycji był lekarzem i malarzem;
  • piątek – św. Jan Kanty, prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.