Ogłoszenia duszpasterskie, 3 Niedziela Adwentu, 12.12.2021 r.

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również różowy kolor szat liturgicznych.
  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Grzegorza Suchodolskiego SAC, prefekta alumnów WSD w Ołtarzewie, który przez najbliższe dni będzie nas przygotowywał na czas Bożego Narodzenia. Niech naszą wdzięcznością za głoszone Słowo Boże będą ofiary składane na Wyższe Seminarium Duchowne w Ołtarzewie w poniedziałek i wtorek.
  3. Plan rekolekcji jest następujący:

Mszę święte z nauką ogólną:

Niedziela:

Msze św. z nauką ogólną:

8.30; 11.00; 17.00 – w Sanktuarium.

Wąsosz – godz. 9.45;

Duraczów – godz. 9.45.

Poniedziałek, wtorek:

Msze św. z nauką ogólną:

Sanktuarium: godz. 11.00 i 17.00.

Wąsosz: godz. 15.30.

Duraczów: godz. 18.00.

Spowiedź święta: poniedziałek – 13.12.2021 r.

Sanktuarium: od godz. 10.30 i 16.30.

Wąsosz: od godz. 15.00, Msza św. – godz. 15.30.

Duraczów: od godz. 17.30, Msza św. – godz. 18.00.

Błotnica: od godz. 11.30, Msza św. o godz. 12.00.

1. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami.
  2. Za tydzień, 19 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  3. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
  4. Bardzo prosimy zgłaszać chorych do których kapłani udadzą się przed świętami z posługą sakramentalną. Osoby zgłoszone odwiedzimy w poniedziałek, 20 grudnia od godz. 8.00. Księża udający się do chorych zachowują wszelkie środki ostrożności.
  5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas.
  6. Przez cały Adwent zapraszamy do Sanktuarium na Roraty o godz. 17.00.
  7. Jutro będziemy wspominać 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
  • poniedziałek – Święta Łucja, dziewica i męczennica;
  • wtorek – Święty Jan od Krzyża, karmelita, mistyk i doktor Kościoła.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni w adwentowym przygotowaniu na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.