Ogłoszenia duszpasterskie, 3 Niedziela Wielkanocna, 1.05.2022 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie w Sanktuarium o godz. 16.30, w środy z racji Nowenny Litanię Loretańską śpiewamy w czasie Komunii św.
  3. W Wąsoszy nabożeństwa majowe i Msza św. o godz. 18.00.
  4. Jutro zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w czasie której będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych wypraszając dla nich Boże miłosierdzie.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  6. W pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  7. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30 w czasie nabożeństwa majowego, w Wąsoszy od godz. 17.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
  8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
  9. Zapraszamy w I sobotę miesiąca na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. będzie różaniec wynagradzający.
  10. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
  11. Za tydzień po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na remont ogrodzenia na naszym parafialnym cmentarzu.
  12. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami.
  13. We wtorek, 3 maja obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Zapraszamy na Msze św. według porządku niedzielnego. Msza św. w Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45.
  14. W przyszłą niedzielę, 8 maja ks. Stanisław będzie obchodził swoje imieniny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Będziemy modlić się za Solenizanta.
  15. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
  16. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  • poniedziałek – Święty Atanazy, biskup i doktor Kościoła;
  • środa – Święty Florian, męczennik, patron hutników i strażaków;
  • piątek – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.