Ogłoszenia duszpasterskie, 31 Niedziela Zwykła, 31.10.2021 r.

1. Jutro, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane według niedzielnego porządku. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyjdziemy z procesją z Sanktuarium na nasze parafialne cmentarze. W czasie procesji na cmentarz będziemy odmawiać różaniec za zmarłych, po jego zakończeniu zostanie odprawiona Msza św. o godz. 13.00 na cmentarzu. W tym dniu nie będzie różańca za zmarłych o godz. 16.30. Odmówimy go w czasie procesji na cmentarz. Po Mszy na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia nowych pomników. Prosimy zgłaszać jeśli ktoś ma takie życzenie.
  2. Na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych wypraszając dla zmarłych Boże Miłosierdzie.
  3. Msza św. w Wąsoszy w tym dniu o godz. 8.00, a w Duraczowie o godz. 9.45.
  4. We wtorek, 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Msza św. w Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45.
  5. Penitencjaria Apostolska także w tym roku przedłuża na cały listopad odpusty zupełne dla wiernych zmarłych cierpiących w czyśćcu.
  6. Przez cały listopad o godz. 16.30 w Sanktuarium odmawiać będziemy różaniec za zmarłych poleconych nam w wypominkach listopadowych. W środę różaniec po Mszy świętej o godz. 17.00. W ich intencji sprawowana będzie przez cały miesiąc Msza św. o godz. 17.00.
  7. W Wąsoszy Msza św. z wypominkami w piątki o godz. 15.30.
  8. Miejsca grobów na cmentarzu są ważne przez 20 lat. Przypominamy i prosimy o przedłużenie dzierżaw na kolejne lata. Można tego dokonać w kancelarii parafialnej codziennie po Mszy św. wieczornej.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic różańca świętego.
  10. Księga z intencjami Mszy św. w Sanktuarium na rok 2022 będzie dostępna od niedzieli, 7 listopada.
  11. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
  12. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
  13. Spowiedź w I piątek w Sanktuarium o godz. 16.30 w czasie różańca, w Wąsoszy o godz. 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
  14. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu od godz. 8.00.
  15. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę św. do Błotnicy o godz. 10.00.
  16. W tym tygodniu patronuje nam:
  • w czwartek – św. Karol Boromeusz, biskup, gorliwy duszpasterz.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki  Bożej Wychowawczyni, a tym, którzy udają się na groby swoich bliskich życzymy szczęśliwej podróży. Przed podróżą pamiętajmy o modlitwie do Anioła Stróża i poleceniu siebie św. Krzysztofowi i Matce Bożej.