Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Świętej Rodziny, 31.12.2023 r.

1. Dzisiejsza ostatnia niedziela 2023 roku jest świętem Świętej rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa.
  2. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Rozpoczynamy Nowy Rok prosząc o orędownictwo Maryi. Będziemy modlić się o pokój na świecie. Msze św. według porządku niedzielnego.
  3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  5. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Zmarłych wyczytamy 20 minut przed Mszą św.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  7. W czwartek zapraszamy na Mszę o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  8. W I piątek miesiąca zapraszamy na spowiedź do Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu od godz. 8.00.
  9. W sobotę, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich ras i języków. Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu w kościele pobłogosławimy i poświęcimy kredę, którą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C+M+B), dodając cyfry Roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczy prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznaczenie naszych domów wyraża świadectwo naszej wiary.
  10. We wtorek, 2 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską czyli kolędę w naszej parafii. Celem kolędy jest błogosławieństwo rodziny, domu i odwiedziny duszpasterskie. W duchu wspólnej modlitwy wizyta ma umożliwić wzajemne poznanie się duszpasterzy i parafian, ich problemów i radości. Prosimy przygotować stół nakryty obrusem, na nim krzyż, zapalone świece, wodę święconą i Pismo święte. Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.00.
  11. Ze względu na I piątek miesiąca i uroczystość Objawienia Pańskiego – w piątek i sobotą nie będzie kolędy. Z racji uroczystości nie będzie również Mszy św. w Błotnicy.
  12. Program kolędy jest następujący:

Wtorek, 2 stycznia;

Duraczów – 2 księży od strony Mokrej,

Błotnica Nowa, mieszkania przy kopalni – 2 księży od mieszkań przy kopalni w stronę Błotnicy.

Środa, 3 stycznia:

Błotnica Stara: 2 księży od początkowych numerów,

2 księży od końcowych numerów.

Czwartek, 4 stycznia:

Janów – 2 księży od strony lasu do torów,

1 ksiądz od strony zalewu w kierunku torów,

Małachów – 1 ksiądz.

• wtorek – św. Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, którzy bronili czystości wiary przed błędami arianizmu i macedonizmu.
  1. Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni i Świętej Rodziny. Szczęść Boże.